Prečo sme vybrali práve túto „dvojičku“? Niekto si povie, že žihľava je obyčajná burina. Táto burina má však v sebe neskutočné množstvo cenných látok a minerálov bez ktorých nefungujeme správne. Spojenie 2 prírodných „super síl“ dokáže doslova zázraky 🙂
Trošku nepríjemných faktov na začiatok
Viete o tom, že ateroskleróza a ďalšie kardiovaskulárne (srdcovo-cievne) ochorenia – KVCH – a ich dôsledky predstavujú na Slovensku 50-60% úmrtnosti?
To znamená, že zo sto umretých ľudí až 60 zomiera na následky KVCH!
V roku 2012 zomrelo podľa štatistiky na KVCH denne 65 ľudí! Z toho v produktívnom veku denne 11 ľudí!
A to je príliš, nemyslíte? Čo robiť aby sme nezapadli do nelichotivej štatistiky?
Určitú úlohu hrá aj dedičnosť, ale úplne minimálnu – až 80% rizika máme pod kontrolou svojím spôsobom života a svojou životosprávou. To je mimoriadne pozitívna správa 🙂
Napriek tomu, málokto sa stará o prevenciu, ktorá je častokrát mnohonásobne lacnejšia, ako liečba.
Žihľava – detox (nielen) našich starých mám…
Už naše staré mamy poznali detoxikačné účinky žihľavy. Predstavte si kombináciu aloe vera a žihľavy. Detoxikácia organizmu nadobúda úplne nový rozmer.
V tomto je aloe vera gél Sivera výnimočný. Komplexnosť aloe vera je vylepšená ešte o účinky žihľavy.
Žihľava – Urticaria dioica, je vysoko hodnotná rastlina, práve pre svoje liečivé účinky. Rastie všade „za humnami“ a je kráľovnou všetkých priekop.
Aj keď ju veľa ľudí považuje za burinu, je to jedna z našich najvýznamnejších rastlín na detoxikáciu a čistenie krvi. Podporuje metabolizmus, trávenie a vylučovanie moču. Jej listy sú bohatým zdrojom oxidu kremičitého (kremík), železa, vápnika a vitamínu K.
Kremík je pre náš organizmus jeden z najvýznamnejších stopových prvkov. Nedostatok kremíka v organizme je zapríčinené najmä jeho nízkym obsahom v potravinách pestovaných na vyčerpanej pôde. Takisto je to však spôsobené aj vyplavovaním jeho frakcií z potravín pri priemyselnej úprave.
Jeho množstvo v našom tele vekom klesá, u seniorov až o 80%. Preto je priam povinnosťou kremík v potrave dopĺňať. Je potrebný pri tvorbe kostí a chrupaviek. Takisto je obsiahnutý v krvi a v dôležitých vnútorných orgánoch- podžalúdková žľaza, pečeň, nadobličky. Viaže vodu a je schopný sa viazať s mnohými zlúčeninami.
Podieľa sa na udržiavaní pevnosti a nepriepustnosti stien ciev, ktorá vekom klesá. Zvyšuje pevnosť drobných kapilár.
Prečo je pre nás dôležitý?
Zohráva hlavnú úlohu pri prevencií kôrnatenia ciev, vysokého krvného tlaku, a srdcovo- cievnych chorôb vôbec.
Spolu s inými minerálmi sa podieľa na stavbe kostí a väziva. Dokumenovaná je dokonca aj remineralizácia už odvápnených kostí. Osvedčil sa aj pri reumatických bolestiach najmä v kombinácií s našou kĺbovou výživou. Významnú úlohu zohráva aj pri správnom a rýchlom hojení zlomenín kostí a blahodarne pôsobí pri dne.
Na čo všetko pomáha?
Podporuje schopnosť imunitných buniek pohlcovať choroboplodné zárodky a cudzorodý materiál- fagocytózu a podporuje IS, liečbu zápalov a alergií. Má antioxidačnú funkciu.
Urýchľuje hojenie rán, ovplyvňuje kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. Pri jeho nedostatku sa rany nehoja, vlasy vypadávajú, štiepia sa, nechty sú lámavé. Kremík podporuje obnovu a hydratáciu kožných buniek, pri jeho nedostatku je koža presušená, vráskavá a stráca pružnosť, čo dáva priestor pre vznik prasklín – strií
Regeneruje výstelku dýchacích ciest a čriev
Pôsobí preventívne proti vzniku Alzheimerovej choroby, močových kameňov a zápalom močových ciest
Je súčasťou mnohých enzýmov, ktoré riadia chemické pochody v našom tele
Medicínske využitie AV Sivera je hlavne u osôb vyššieho veku a k hlavným oblastiam využitia patria:
Ochorenia srdca a ciev
Osteoporóza a ochorenia kĺbov
Prejavy starnutia pokožky, znížená kvalita nechtov a vlasov
Chronické zápaly a nehojace sa rany
Znížená obranyschopnosť, tuberkulóza pľúc
Okrem týchto hlavných indikácií je vhodné jej užívanie aj u detí s pozitívnym vplyvom na vývoj detského organizmu, preventívne u ľudí tažko duševne a fyzicky pracujúcich. Obmedzenia a spôsob užívania sú rovnaké ako u iných druhov AV gélu. Zvýšenú obozretnosť treba venovať pacientom s výrazne nedostatočnou činnosťou srdca a obličiek, sprevádzaných opuchmi.
Páčil sa Vám článok? Poznáte niekoho, komu by bol jeho obsah prospešný? Neváhajte a zdieľajte ho so svojimi priateľmi.
Máte ešte iné otázky? Sme tu pre Vás 🙂